LZS Sokół Strzelno

Tag: ‘Autor: Brunon Ceszke

17 mar, 2010

Bardzo dobre wyniki Bronka Ceszke

Dodany przez: dabi w: Lekka Atletyka

W dniu 13 marca w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się XIX Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce. W zawodach tych wystartowało dwóch zawodników LKS Ziemi Puckiej Brunon Ceszke ze Strzelna i Krzysztof Jędrzejewski z Władysławowa.
Krzysztof Jędrzejewski kat. M45 wywalczył I miejsce w pchnięciu kulą 7,26 kg z wynikiem 13.05 m oraz
drugie miejsce w rzucie ciężarkiem 15,88 kg z wynikiem 10.16 m.

Brunon Ceszke kat. M55 wywalczył I miejsce w rzucie ciężarkiem 11,34 kg z wynikiem 14.47 m oraz
III miejsce w skoku o tyczce.

info: Krzysztof Jędrzejewski

Komentowanie nie jest możliwe

10 lip, 2009

Trójbój rzutowy weteranów w Strzelnie

Dodany przez: dabi w: Lekka Atletyka

rzutImpreza przeprowadzona została w dniu 4 lipca 2009 roku na obiekcie sportowym w Strzelnie przez Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck oraz Ludowy Zespół Sportowy „Sokół” Strzelno. Na klasyfikację w trójboju składały się wyniki w pchnięciu kulą oraz rzut dyskiem i oszczepem. Przeczytaj całość »

Komentowanie nie jest możliwe

15 mar, 2008

Orkiestra

Dodany przez: dabi w: Strzelno

Autor: Brunon Ceszke

Historia orkiestry dętej w Strzelnie sięga końca XIX wieku. Podobno już wówczas grali na instrumentach dętych: Teofil Szefka, Józef Totzke, oraz (?) Wujke. Na początku XX wieku w tutejszym środowisku nastała w ogóle „moda” gry na wszelkich instrumentach.Wśród dzieci powszechne w użyciu były harmonijki ustne. Dorośli, których było stać, a mieli „ciągoty”muzyczne, kupowali sobie ręczne harmonijki.Oprócz nich w Strzelnie był flet (Józef Bazychowski), cytra (Berta Totzke), oraz skrzypce i trąbka kornet (Augustyn Totzke). Instrumenty sprowadzano wówczas za pośrednictwem poczty na podstawie zamówienia z katalogow bezpośrednio z fabryk niemieckich.

Przeczytaj całość »

Komentowanie nie jest możliwe